İstanbul Barosu'na kayıtlı

Av. Alp Erçetin 2010 yılında Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı ekibine katılmıştır. Büro’nun Birleşmeler ve Devralmalar departmanında yönetici avukat olarak görev almakta olan Alp Erçetin, daha önce Büro’nun Uyuşmazlık Çözümü ile Ticaret ve Borçlar Hukuku departmanlarında deneyim kazanmıştır. İdare, ticaret ve gayrimenkul hukuku alanlarındaki davalarda müvekkilleri başarıyla temsil eden Erçetin, ayrıca yabancı sermayeli şirketlere, şirketler hukuku ve sözleşmeler alanlarında hukuki danışmanlık sunmaktadır. Gayrimenkul hukuku konusunda uzmanlığı bulunan Erçetin, çok çeşitli gayrimenkul işlemleri ve sözleşmelerinde (alım-satım sözleşmeleri, inşaat ve ticari kiralama sözleşmeleri) geniş deneyim edinmiştir; bu konudaki uzmanlığını, ağırlıklı olarak gayrimenkul hukuku öğeleri içeren birleşme ve devralma projelerinde derinleştirmektedir.

Alp Erçetin, müvekkillere, sigorta, gayrimenkul, perakende, tekstil ve turizm gibi çok çeşitli sektörlerdeki birleşme ve devralma işlemlerinde danışmanlık sunmaktadır. Erçetin, birçok üst düzey birleşme ve devralma işleminde aktif rol oynamış, Vitol, Cooper Standard, Equinix, Talanx, Mediterra ve Cosco Group gibi önde gelen özel sermaye fonlarını ve çokuluslu şirketleri birleşme ve devralma işlemlerinde temsil etmiştir.

Alp Erçetin, Büro’nun German Desk faaliyetlerini, Büro’nun yönetici ortağı Dr. Umut Kolcuoğlu ile birlikte yönetmektedir. Erçetin, Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı’daki çalışmaları sırasında, 2018 yılında Almanya merkezli uluslararası bir hukuk bürosunun Frankfurt ofisinde geçici olarak görevlendirilerek çalışmıştır.

Çalışma Alanları

Birleşmeler ve Devralmalar
Ticaret ve Borçlar Hukuku

Eğitim

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2008)
Sankt Georg Avusturya Lisesi (2004)

Yabancı Diller

İngilizce
Almanca