Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı, müvekkillerine hukukun her alanındatüm alanlarında danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunan bir hukuk bürosudur.
Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı, farklı sektörlerde faaliyet gösteren yerli ve yabancı müvekkillerinin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek, bu ihtiyaçlara uygun çözümler üretir.
Ekibimizde yer alan tüm avukatlar İngilizce’ye hâkim olup, ekibimizde İngilizce’nin yanında Almanca ve Fransızca dillerine hâkim birçok avukat da bulunmaktadır. Çok sayıda avukatımız hukuk alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve yurt dışında avukatlık deneyimi edinmiştir.
Avukatlarımız, bankacılık ve finans, birleşmeler ve devralmalar, enerji ve altyapı, etik ve uyum, gayrimenkul ve inşaat hukuku, iş hukuku, kişisel verilerin korunması, rekabet hukuku, sermaye piyasaları, sigorta, ticaret ve borçlar hukuku ve uyuşmazlık çözümü dahil olmak üzere hukukun birçok alanında hizmet vermektedir.
Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı, The Legal 500, Chambers & Partners ve The IFLR1000 gibi önemli uluslararası değerlendirme kuruluşları tarafından Türkiye’nin önde gelen hukuk büroları arasında gösterilmektedir.

Kurumsal Üyeliklerimiz

Büromuz aşağıda yer alan uluslararası dernek ve sivil toplum kuruluşlarına üyedir:

 

 • South East Europe Legal Group (SEE Legal) – Münhasır Türk Üye
 • Energy Law Group (ELG) – Münhasır Türk Üye 
 • Cathay Associates – Münhasır Türk Üye 
 • Etik ve İtibar Derneği (TEİD) 
 • Uluslararası Şeffaflık Derneği
 • Uluslararası Barolar Birliği (IBA)
 • Milletlerarası Ticaret Odası (ICC Türkiye)
 • Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası (TBCCI)

 

Devamı için tıklayınız...

Tanınırlık & Ödüllerimiz
 • Türkiye Yılın İşlemi Ödülü 2017 - CEE Legal Matters
 • Yılın Türk Hukuk Bürosu 2015 – The Lawyer Magazine
 • Yılın Türk Hukuk Bürosu 2014 – International Law Office Magazine
 • Yılın Şirketler Hukuku ve Birleşmeler ve Devralmalar Avukatı (Türkiye) Client Choice Ödülü 2014, 2015 – Umut Kolcuoğlu
 • “Dünyanın Önde Gelen Tahkim Avukatı” 2024 (Who’s Who Legal) – Okan Demirkan
 • “Ticari Davalar Alanında Geleceğin Lideri” 2023 (Who’s Who Legal) – Okan Demirkan

 

Devamı için tıklayınız...

Etik ve Profesyonellik

Her bir müvekkilimiz ile güven ekseninde kurduğumuz uzun süreli profesyonel ilişkiler, müvekkillerimizin bize danıştığı konuyu ticari ve hukuki açılardan hızlı ve doğru şekilde analiz etmemize ve böylece, kısa süre içerisinde kaliteli hukuki danışmanlık hizmeti sunmamıza olanak sağlamaktadır. İş etiğine büyük önem veren Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı, Türkiye’de kendi etik koduna sahip az sayıdaki hukuk bürosundan biridir. Büromuz, ayrıca Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin üyesi olmanın yanı sıra Etik ve İtibar Derneği “TEİD”in aktif bir üyesidir ve dernek ile ortak çalışmalar yürütmektedir.

Sosyal Sorumluluk

Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı, Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından biri olarak sosyal sorumluluğa büyük önem vermekte ve hukuki danışmanlığa ihtiyaç duyan fakat bu hizmet için bütçesi yeterli olmayan kişilere karşılıksız hukuki danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. Avukatlarının sosyal sorumluluk projelerine ve karşılıksız hukuk hizmetlerine (pro bono) harcadıkları zamanı, onların performans değerlendirmelerinde dikkate alan Büromuz, bu tür çalışmaları teşvik etmektedir.

 

Büromuz avukatları, kamuya hizmet bilinci ile daha iyi bir çevre ve toplum yaratmak için çeşitli projelerde çalışmaktadırlar. Büromuz, 2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Pro Bono- Ücretsiz Hukuki Destek Ağı tarafından “Pro Bono’da Öncü” ödülüne layık görülmüştür.