Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı, yaklaşık 80 kişilik avukat ekibi ile yerli ve çok uluslu şirketlere Türk hukukuna ilişkin tüm konularda danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekte, onları mahkemeler ve idari kurumlar nezdinde temsil etmektedir. Büromuz, müvekkillerine en iyi şekilde hizmet sunabilmek için, Fransız liseleri ve üniversitelerinin mezunu olan 10'dan fazla avukatımızın dahil olduğu bir Fransa Masası kurmuştur.

Fransa Masası, müvekkillere Fransızca konuşulan ülkeler ile Türkiye arasındaki sınır ötesi hukuki işlemlere ilişkin hukuki destek sunmaktadır. Bu kapsamda Fransa Masası, gerek müvekkillerini uluslararası uyuşmazlıklarda temsil etmekte, gerekse müvekkillerine Fransızca konuşulan ülkelerden Türkiye’ye ve Türkiye’den bu ülkelere yapılması planlanan yatırımlara ilişkin hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Fransa Masası sayesinde müvekkillerimiz, büromuzun uzun yıllardan beri Fransızca’nın hâkim dil olduğu ülkelerde faaliyet gösteren kişi ve kurumlara sunduğu hukuk hizmetleri ile edindiği deneyimden tek çatı altında faydalanabilmektedir. Türkiye kökenli yatırımcılar, Fransa Masası ile Türkiye’de iletişime geçebilecekleri yetkin bir birime sahip olmakta ve bu müvekkillerimiz büromuzun Fransa ve Fransızca konuşulan diğer ülkelerde beraber çalıştığı güvenilir hukuk büroları aracılığı ile yurt dışında gerekli hukuki desteğe kavuşmaktadır.

Avukatlarımızın Fransa ve diğer ülkelerde eğitim ve mesleki faaliyet şeklinde yurt dışı deneyimleri bulunmaktadır. Fransa Masası bünyesindeki avukatlarımız, başta Fransız şirketleri olmak üzere uluslararası şirketlere uzun süreden beri danışmanlık hizmeti vermekte olup, uyuşmazlık çözümü, birleşmeler ve devralmalar, ticaret ve borçlar hukuku, rekabet hukuku gibi, büromuzun farklı çalışma alanlarında deneyim sahibidir. Bu avukatlarımız, Fransızca ve İngilizce dillerinin yanı sıra Fransızca konuşulan ülkelerin iş ve ticaret kültürü ile piyasa dinamiklerine hâkimdir.