İstanbul Barosu'na kayıtlı

Av. Bihter Bozbay İnan, 2013 yılında Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı ekibine katılmıştır. Kendisi, birleşmeler ve devralmalar, ortak girişimler, finansman ve ticaret hukuku alanlarında geniş deneyim sahibidir. Hukukun bu alanlarında, önde gelen özel sermaye fonları ile yerli ve yabancı şirketlere hukuki danışmanlık sunmakta olup, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin çok sayıda projesinde Büronun birleşmeler ve devralmalar ekibini yönetmiştir.

Bozbay, müvekkillerine Türkiye’de ve yurtdışında yaptıkları yatırımlarının ilk aşamasından çıkış sürecine kadar hukuki danışmanlık sunmaktadır. Bozbay’ın birleşmeler ve devralmalar alanındaki tecrübesi, eğlence, teknoloji, sigorta, gıda üretim, ambalaj ve diğer sanayi sektörleri de dahil olmak üzere işlem hacmi yüksek birçok sektörü kapsamaktadır.

Bozbay, ayrıca, bankacılık ve finans alanında geniş deneyim sahibi olup, yerli ve yabancı şirketler ile finans kuruluşlarının dahil olduğu projelerde Büronun bankacılık ve finans ekibini yönetmektedir. Mesleğe Garanti Bankası’nda başlayan Bozbay, çeşitli yerli ve çok uluslu banka ve finans kuruluşlarına danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Kendisi banka birleşmeleri ve devralmalarında da deneyim sahibidir.

Çalışma Alanları

Birleşmeler ve Devralmalar
Ortak Girişimler
Bankacılık ve Finans
Ticaret ve Borçlar Hukuku

Eğitim

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2009)
Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi (2005)

Yabancı Dil

İngilizce