Melis Öget Koç
Melis Öget Koç
Ortak
Yayınlar

İstanbul Barosu'na kayıtlı

Av. Melis Öget Koç, 2015 yılında Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı ekibine katılmıştır. Kendisi, birleşmeler ve devralmalar, enerji ve altyapı ile sermaye piyasaları alanlarında geniş deneyim sahibidir.

Koç, müvekkillere şirket hukuki incelemeleri ile birçok farklı türde proje sözleşmesinin hazırlanması ve müzakeresi dahil olmak üzere birleşme ve devralma işlemlerinin her aşamasında hukuki danışmanlık sunmaktadır. Enerji, havacılık, ilaç, sigorta, tarım ve gıda ürünleri ve bilgi teknolojileri gibi çeşitli regüle sektörlerde faaliyet gösteren pek çok hedef şirketin yer aldığı projelerde görev almıştır. Kendisi, ayrıca havacılık sektöründeki finansman projeleri konusunda uzmanlık sahibidir.

Koç, yerli ve yabancı müvekkillere, Türkiye’deki işlemleri ve operasyonlarında hukuki destek vererek ticari uygulamalarının Türk Hukukuna uyumu konusunda danışmanlık vermektedir. Ayrıca, müvekkillere düzenleyici kurumlar ile olan ilişkilerinin yürütülmesi ile lisans ve ruhsat başvuruları süreçlerinde destek olmaktadır.

Enerji ve altyapı alanlarında çalışmaları bulunan Koç, mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) sözleşmeleri başta olmak üzere ilgili projeler kapsamındaki hukuki belgelerin hazırlanması konusunda geniş deneyim sahibidir.

Çalışma Alanları

Birleşmeler ve Devralmalar
Enerji ve Altyapı
Sermaye Piyasaları

Eğitim

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2006)

Yabancı Dil

İngilizce