Sizler için hazırladığımız, Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı avukatlarının güncel iş dünyası ve hukuk konularına ilişkin değerlendirmeleri ile alanında uzman kişilerle kısa sohbetlerini içeren podcast serimizi bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Bölüm VII: Ödeme Hizmetleri Sektör Analizi
Av. Gülce Gürdal ile konukları, Momento’nun kurucusu Zeynep Dağlı Kastro ve TT Ödeme’nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Giray Göde, ödeme ve elektronik para kuruluşlarının sektördeki yerleri ile dijital bankacılığın geleceğini ele alıyor ve ödeme hizmetleri sektörünü kullanıcılar perspektifinden değerlendiriyor.
Bölüm VI: Tahkim: Neden, Ne Zaman, Nasıl? – 2. Kısım
“Neden, ne zaman ve nasıl tahkim” sorusunun cevaplarını tartıştığımız podcastimizin ikinci oturumunda kıdemli avukatlarımızdan Cihan Mercan, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Derya Tarman, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) Genel Sekreteri Yasin Ekmen ve Esin Avukatlık Ortaklığı ortak avukatlarından Demet Kaşarcıoğlu ile yeniden bir araya geliyor. Konuklarımız bu defa “kurumsal tahkim mi ad hoc tahkim mi” sorusuna tecrübeleri ışığında cevap arıyor, Türkiye’de tahkimin gelişimini ve ISTAC’ın bu gelişime katkısını değerlendiriyor.
Bölüm V: Tahkim: Neden, Ne Zaman, Nasıl? – 1. Kısım
Kıdemli avukatlarımızdan Cihan Mercan ile konukları Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Derya Tarman, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) Genel Sekreteri Yasin Ekmen ve Esin Avukatlık Ortaklığı ortak avukatlarından Demet Kaşarcıoğlu, “Neden, ne zaman ve nasıl tahkim?” sorusunun cevaplarını tartışıyor.
Bölüm IV: Ödeme Hizmetlerinde Rekabet ve Regülasyon
Rekabet Hukuku Danışmanımız Neyzar Ünübol ile konukları TOBB Fintek Sektör Meclisi Üyesi Ussal Şahbaz ve Papara Kamu İlişkileri ve Strateji Direktörü Recep Gündüz, finansal teknolojilerin gelişimi bakımından rekabet, inovasyon ve yasal düzenleme ilişkisini Rekabet Kurumu’nun Aralık ayında yayımladığı Ödeme Hizmetlerindeki Finansal Teknolojilere İlişkin İnceleme Raporu çerçevesinde tartışıyor.
Bölüm III: Rekabet Hukuku Perspektifinden
E-Ticaret
Rekabet Hukuku Danışmanımız Neyzar Ünübol ve konukları İyzico Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Murat Büyükkucak ile Inveon Ortağı ve İş Geliştirme Direktörü Moris Kastro Türkiye’de e-ticaretin gelişimini ve geleceğini, fintech alanındaki yeniliklerin e-ticaret ekosistemindeki rolünü ve sektördeki gelişmelerin rekabet hukuku ve politikasına yansımalarını değerlendiriyorlar.
Bölüm II: Uzaktan Çalışmada İş Sağlığı
ve Güvenliği ile Yarına Bakış
Serinin bu ikinci bölümünde, Danışmanımız Av. Maral Minasyan, uzaktan çalışmada iş sağlığı ve güvenliği konusundaki güncel tartışmaları değerlendiriyor ve konukları, Hugo Boss İK Müdürü Ebru Aydın Süngü, Siemens İK İş Ortağı Gizem Gilik ve Maersk Line İK Direktörü Yeşim Erciyes ile birlikte uzaktan çalışma sürecinde iş sağlığı ve güvenliği, iş ve özel hayat dengesinin sağlanması ile uzaktan çalışmada yarına bakış konularını ele alıyor.
Bölüm I: Uzaktan Çalışmaya Geçiş
Danışmanımız Av. Maral Minasyan, uzaktan çalışmaya ilişkin mevzuatı değerlendiriyor ve konukları, Hugo Boss İK Müdürü Ebru Aydın Süngü, Siemens İK İş Ortağı Gizem Gilik ve Maersk Line İK Direktörü Yeşim Erciyes ile uzaktan çalışma sürecinde karşılaştıkları zorlukları ve uygulamada dikkat edilmesi gereken hususları tartışıyor.