Büromuzun Yeni Ortağı

Hasan H. Yaşar’ın “ortak avukat” olarak aramıza katıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Yaşar, 2008 yılından beri avukatlık yapmaktadır. Kendisi, Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı ekibine katılmadan önce yaklaşık 10 yıl süre ile çalıştığı, önde gelen bir diğer hukuk bürosunda kıdemli ortak olarak sermaye piyasaları ekibini yönetmiştir. Yaşar, bugüne dek çok uluslu bankaları, finans kurumlarını, aracı kurumları, portföy yönetim şirketlerini, yatırım fonlarını ve halka açık şirketleri; swap ve türev işlemleri, repo işlemleri, pay ve borçlanma aracı ihracı, menkul kıymetleştirme, elektronik para ihracı ile yatırım hizmetleri, ödeme hizmetleri ve sigorta ürünlerinin sunulması dahil olmak üzere çeşitli sınır ötesi ve yerel sermaye piyasası hukuku işlemlerinde temsil etmiştir. Yaşar, ayrıca yerel ve yabancı kripto varlık hizmet sağlayıcılarına ve kripto işlem platformlarına hukuki danışmanlık sunmaktadır.

Yaşar, The Legal 500 ve The IFLR1000 gibi önemli uluslararası değerlendirme kuruluşları tarafından Türkiye’nin önde gelen sermaye piyasaları avukatları arasında gösterilmektedir.

Hasan H. Yaşar’a aramıza hoş geldin diyor ve sekizinci ortağımızın katılımı ile daha da büyüyen büromuzda başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.