Son Bülten ve Yayınlarımız
Hepsini Gör
Son Podcastlerimiz
Bölüm VI: Tahkim: Neden, Ne Zaman, Nasıl? – 2. Kısım
“Neden, ne zaman ve nasıl tahkim” sorusunun cevaplarını tartıştığımız podcastimizin ikinci oturumunda kıdemli avukatlarımızdan Cihan Mercan, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Derya Tarman, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) Genel Sekreteri Yasin Ekmen ve Esin Avukatlık Ortaklığı ortak avukatlarından Demet Kaşarcıoğlu ile yeniden bir araya geliyor. Konuklarımız bu defa “kurumsal tahkim mi ad hoc tahkim mi” sorusuna tecrübeleri ışığında cevap arıyor, Türkiye’de tahkimin gelişimini ve ISTAC’ın bu gelişime katkısını değerlendiriyor.
Bölüm V: Tahkim: Neden, Ne Zaman, Nasıl? – 1. Kısım
Kıdemli avukatlarımızdan Cihan Mercan ile konukları Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Derya Tarman, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) Genel Sekreteri Yasin Ekmen ve Esin Avukatlık Ortaklığı ortak avukatlarından Demet Kaşarcıoğlu, “Neden, ne zaman ve nasıl tahkim?” sorusunun cevaplarını tartışıyor.
Bölüm IV: Ödeme Hizmetlerinde Rekabet ve Regülasyon
Rekabet Hukuku Danışmanımız Neyzar Ünübol ile konukları TOBB Fintek Sektör Meclisi Üyesi Ussal Şahbaz ve Papara Kamu İlişkileri ve Strateji Direktörü Recep Gündüz, finansal teknolojilerin gelişimi bakımından rekabet, inovasyon ve yasal düzenleme ilişkisini Rekabet Kurumu’nun Aralık ayında yayımladığı Ödeme Hizmetlerindeki Finansal Teknolojilere İlişkin İnceleme Raporu çerçevesinde tartışıyor.