İstanbul Barosu'na kayıtlı

Av. Okan Demirkan, Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı’nın uyuşmazlık çözümü, enerji ve altyapı ile etik ve uyum alanlarındaki çalışmalarını yönetmektedir.

Demirkan, BTC ve TANAP boru hattı projeleri dahil birçok boru hattı projesinin tüm hukuki ve düzenleyici süreçlerinde detaylı hukuki danışmanlık sunmuş olup, ayrıca büyük ölçekli doğal gaz satışı, ithalatı ve elektrik üretimi projelerinde yer almıştır.

Okan Demirkan, yap-işlet-devret yatırımları dahil geniş çaplı altyapı projeleri, hisse alım ve hissedarlar sözleşmeleri, lisans sözleşmeleri ve mühendislik, tedarik ve inşaat sözleşmelerine ilişkin pek çok kurumsal ve ad hoc tahkim yargılamasında yerli ve yabancı müvekkilleri başarıyla temsil etmiştir. Demirkan, yerel dava süreçlerinde de müvekkillerini temsil etmekte ve zaman zaman yabancı dava süreçlerinde uzman bilirkişi olarak görev almaktadır. Kendisi Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) kurallarına göre yürütülen tahkim yargılamalarında sıklıkla hakem olarak görev almaktadır.

Ayrıca, etik ve uyum konularında önde gelen bir isim olan Okan Demirkan, çeşitli regülasyon ve rüşvet / yolsuzluk iddialarına ilişkin soruşturmaları yürütmüştür.

Büro'nun Fransa Masası faaliyetleri, Demirkan tarafından yönetilmektedir.

Çalışma Alanları

Uyuşmazlık Çözümü
Enerji ve Altyapı
Etik ve Uyum

Eğitim

Sussex Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2000)
Rijnlands Lyceum, Leiden - Hollanda (Uluslararası Bakalorya, 1997)

Ödüller

Who’s Who Legal ve Global Arbitration Review tarafından “Uluslararası Tahkim Dünyasında Global Lider” olarak tanınmıştır, 2022
Who’s Who Legal tarafından enerji alanında “Global Elite Thought Leader” olarak tanınmıştır, 2020 - 2021
Who’s Who Legal tarafından “Dünyanın Önde Gelen Enerji Avukatları” arasında gösterilmiştir, 2019
Who’s Who Legal ve Global Arbitration Review tarafından “Uluslararası Tahkim Dünyasında Geleceğin Lideri” olarak tanınmıştır, 2019 – 2020
Client Choice Ödülü 2017, 2014, 2013: “Yılın Enerji ve Doğal Kaynaklar Avukatı, Türkiye” (International Law Office Magazine tarafından verilmiştir.)

Yabancı Dil

İngilizce